7 rzeczy, które należy trzymać z dala od prysznica.

Tworzenie większej przestrzeni do przechowywania w małej łazience nigdy nie jest łatwe. Chociaż wygodne może być przechowywanie rzeczy w pobliżu, pod prysznicem, wilgoć nie jest zbyt dobra dla niektórych przedmiotów.

Od gąbek po szczoteczki do zębów, w tym artykule znajdziesz siedem typowych przedmiotów, które mogą zostać uszkodzone lub których żywotność zostanie skrócona poprzez przechowywanie ich pod prysznicem. Staraj się je trzymać z dala bez względu na to, jak bardzo jesteś pozbawiony przestrzeni.

  1. Maszynki do golenia

Może wydawać się głupim przechowywanie golarki gdziekolwiek poza prysznicem, ale prawda jest taka, że ryzykujesz rdzewienie noży, utrzymując je wokół całej tej wilgotności. Zamiast tego przechowuj nieużywane ostrza zapasowe w szafie łazienkowej. Wysuwaj to, z którego obecnie korzystasz i chowaj po każdym użyciu. Przechowuj je w innym miejscu niż mokry prysznic.

  1. Gąbki

Zapomnij, że gąbki mają oczyścić i delikatnie złuszczyć naszą skórę, jeśli trzymasz je pod prysznicem. Prawdopodobnie spowoduje to, że staniesz się brudniejszy niż na początku. Nie tylko twoje gąbki zawierają martwe komórki skóry i brud z twojego ciała, gdy są przechowywane w wilgotnej i parnej kabinie prysznicowej. Bakterie również zaczynają na nich osiadać. Najlepiej jest przestać przechowywać swoją gąbkę w kabinie prysznicowej oraz oczyścić i wysuszyć ją natychmiast po użyciu. Zapobiegniesz w ten sposób rozprzestrzenianiu i kumulowaniu się bakterii.

  1. Mydło (bez mydelniczki)

Podobnie jak twoja gąbka, mokre mydelniczki, zwłaszcza śliskie resztki, które zostawiają za sobą, są pożywką dla zarazków i bakterii. Zamiast więc tego przechowuj swoje ulubione mydło wraz z mydelniczką z dala od prysznica. Pamiętaj, by po każdym użyciu dokładnie opłukać kostkę mydła i przechowywać je w suchym miejscu – tam, gdzie wilgoć nie może go zalać.

  1. Czyste ręczniki

Nie tylko rzeczy, które przechowujesz w okolicach wanny/prysznicu, pozostają wilgotne przez całą dobę. Powietrze w twojej łazience też. Dlatego powinieneś unikać trzymania czystych ręczników w łazience, aby były dłużej świeże. Powinieneś odwiesić ten, z którego obecnie korzystasz, aby mógł całkowicie wyschnąć. Zawieś go na poza łazienką lub z tyłu drzwi , a nie na haku lub pierścieniu na ręcznik, gdzie nie wyschną całkowicie między kolejnymi użyciami.

  1. Mycie twarzy

Chociaż może wydawać się, że umyślnie myjesz twarz pod prysznicem, może to źle wpłynąć na Twoją skórę. W rzeczywistości większość ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry zaleca mycie twarzy w letniej, a nie gorącej wodzie. Z powodu zbyt dużego ciepła i wody możesz zbytnio wysuszyć skórę. Dlatego z reguły zawsze należy myć twarz w zlewie, a nie w gorącym prysznicu, gdzie przez dłuższy czas można narażać skórę na działanie gorącej wody.

  1. Twoja szczoteczka do zębów

Powiedzieliśmy to już wcześniej i powiemy to jeszcze raz: utrzymywanie szczoteczki do zębów pod prysznicem umożliwia rozwój bakterii. Upewnij się, że przechowujesz swoją szczoteczkę w suchym miejscu z dobrym przepływem powietrza. W innym przypadku będziesz się mył, dostarczając do ust mnóstwo zarazków każdego dnia. Chyba powinieneś chcieć się ich pozbyć?

  1. Produkty oleiste

Jeśli chodzi o ich zapach są cudowne. Jednak oleiste produkty do kąpieli, takie jak np. zapachowe kule, mogą zepsuć poziom pH, a także pozostawić niebezpieczne pozostałości oleiste, na których możesz się pośliznąć. Zrób trochę badań i zainwestuj w mniej tłustych produktów do kąpieli, takich jak płatki owsiane i sole na bazie mleka, aby ożywić czas kąpieli bez żadnych niebezpiecznych rezultatów.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *