Kuchnie na wymiar

Kiedy planujemy naszą kuchnię, nie ważne czy w nowym miejscu, czy chcemy zrobić remont starej, zaczynamy szukać potrzebnym nam informacji. I kiedy nagle się okazuje, że przejrzeliśmy właściwie wszystkie katalogi z meblami, odwiedziliśmy większość sklepów meblowych, zarówno w realu, jak i w internecie, nagle okazuje się, że nic z gotowych ofert nas nie satysfakcjonuje. Całe szczęście nie musimy popadać w zniechęcenie. Zawsze istnieje jeszcze możliwość stworzenia kuchni wg naszego planu. Wystarczy zrobić projekt, znaleźć pracownię stolarską, która zajmuje się takimi zleceniami, omówić wszystko szczegółowo i cierpliwie czekać aż nasza wymarzona kuchnia stanie się rzeczywistością.

Kuchnie na wymiar – jakie możliwości?

Wyobraźmy sobie kuchnię robioną tylko dla nas, dopasowaną w 100% do naszych potrzeb. Jest to marzenie niejednej osoby. W tych czasach nie jest tylko marzeniem, stało się to bardzo realne. Korzyścią z takiego rozwiązania jest dopasowanie mebli i wszelkich udogodnień do naszych przyzwyczajeń, upodobań i możliwości fizycznych. Dobry projektant kuchni postara się nie tylko o doskonałe zaplanowanie przestrzeni, ale również zadba o ustawienie mebli i sprzętów w tak sposób, aby ich użytkowanie sprawiało jak najmniej kłopotów. Weźmie on też pod uwagę przyzwyczajenia domowników. Jeśli np. uwielbiamy zlew pod oknem, bo widok z niego jest wspaniały i pozwala nam się relaksować podczas zmywania, to projekt powinien być dostosowany do tej potrzeby. Jeżeli kuchnia jest bardzo mała, stanowi prawdziwe wyzwanie dla projektanta. Tutaj liczy się każdy milimetr, ale również kolorystyka, dobór sprzętów w taki sposób, żeby nie zagracić tego miejsca. Można np. zorganizować piekarnik z mikrofalówką. W przypadku kuchni robionej na wymiar, to meble dopasowują się do przestrzeni, a nie przestrzeń do mebli. Ogromną zaletą w tym przypadku jest również możliwość zagospodarowania wszystkich szpar, przerw, czy dziur, które nie tylko wyglądają źle, ale również zabierają cenną przestrzeń do zagospodarowania. Przy kuchni na wymiar takiego problemu nie ma, ponieważ tutaj każdy kąt i szpara są zagospodarowane. Nie trzeba ograniczać się do jednego wymiaru szafek, mogą one być różnej wielkości, ale po zamontowaniu tworzą jedną wielką, harmonijną całość. W tym wypadku możemy tez wykazać się fantazją i nie musimy trzymać się standardowych rozwiązań. Jeżeli zamiast szuflad chcemy półki, proszę bardzo, jeżeli wolimy więcej szuflad, można to również zorganizować. Jeżeli potrzebujemy nowocześniejszych rozwiązań, które w znacznym stopniu podniosą funkcjonalność kuchni również możemy się do nich uciec. Mamy do wyboru systemy narożne, sortowniki śmieci, organizery  do szuflad, szuflady bezawaryjne i wiele innych. Ważne w takiej kuchni jest również oświetlenie. Jak wszystko, również to jest dopasowane do stylu kuchni, naszych potrzeb i przyzwyczajeń. To od nas zależy, które punkty powinny by bardziej oświetlone, a które nie. Kuchnia na zamówienie to mnóstwo standardowych i niestandardowych rozwiązań. To od nas zależy każdy najdrobniejszy szczegół w tym pomieszczeniu.

Podsumowanie.

Powyższe argumenty pokazują, jak wiele możliwości stwarza nam wykonanie kuchni na wymiar. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ jest to możliwość do stworzenia czegoś unikatowego, wręcz uszytego na miarę, czegoś, czego nie posiada nikt, ponieważ jest dopasowanie tylko do nas. Co prawda dopasowanie każdego szczegółu jest pracochłonne, wymaga też więcej czasu i pieniędzy, ale przecież będziemy korzystać z kuchni wiele lat i pewnie spędzimy tam mnóstwo chwil.

Zapraszamy do zapoznania się ofertą warszawskiej stolarni Delform

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *