Na czym polega fenomen ubrań UV?

Nie jest niczym odkrywczym, że ubrania stanowią dużą część naszego życia. To jaki wybieramy styl, jak ubieramy się na co dzień bardzo wiele o nas mówi. Z tego powodu nie ma się co dziwić, że posiadamy tak szeroki asortyment ubrań, a projektanci mody mają pełne ręce roboty. Nic więc dziwnego, że stały się również bardzo pomocne przy ochronie przeciwsłonecznej. Tkanin, z których szyje się ubrania jest bardzo dużo, ale do tej pory żadna nie zapewniała dostatecznie dobrej ochrony przed szkodliwym wpływem słońca, nawet jeśli były to ubrania przewiewne i pozwalające skórze oddychać. Dlatego naukowcy stworzyli nowość i żeby rozróżnić od pozostałych zostały nazwane ubraniami UV.

Z czego są wykonane ubrania UV.

Promieniowanie UV przenika do skóry nawet wtedy, kiedy przebywamy w cieniu, zażywamy kąpieli wodnych, czy nurkujemy. Przewiewna, bawełniana odzież również nie chroni nas przed słońcem. W jakimś stopniu co prawda wszystkie te sytuacje ograniczają jego dostęp do naszej skóry, ale nie jest to stuprocentowa ochrona. Z tego właśnie powodu została stworzona specjalna tkanina., bardzo ściśle utkana i dodatkowo zawierająca cząsteczki dwutlenku tytanu, które odgrywają ogromną rolę w procesie odbijania promieni UV. Niejednokrotnie zawierają również specjalny pigment, który dodatkowo pochłania promieniowanie. Warto zaznaczyć, że struktura takiej tkaniny pozwala swobodnie oddychać skórze, co jest niezmiernie ważne w upalne dni, a poza tym nie traci swoich właściwości nawet po wielokrotnych praniach. Ważny dla naszej ochrony jest fakt, że właściwości ochronne taka odzież zachowuje również po zmoczeniu czy rozciągnięciu. Wcześniejsza technologia stosowała powlekanie ubrań substancją filtrującą, która niestety wywoływała alergie skórne. Poza tym aktywność powleczonych substancji malała z każdym praniem.

Jak wybrać ubrania UV?

Producenci ubrań UV proponują szeroki wybór tego rodzaju produktów. Są one dostępne zarówno w sklepach internetowych, jak i sportowych. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, żeby jak najlepiej dopasować takie ubranie do naszych potrzeb. Stopień UPF (ultraviolet protection factor) pokazuje, jak wysokie działanie ochronne ma dany materiał. Dla skóry delikatnej, wrażliwej warto wybierać UPF 50+, co zapewni prawie 100% ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Jeżeli na ubraniu mamy UPF 30+ również to już dość wysokie działanie ochronne. Jeśli chodzi o ubrania UV jest w czym wybierać. Są one stworzone w taki sposób, że znawcy mody nie powstydzą się ich rekomendowania. Nie tylko znajdziemy tutaj różne rozmiary, ale również różnorodną kolorystykę i wzory. Dzięki temu mamy dwa w jednym, skuteczną ochronę i ładny wygląd. A właściwie trzy w jednym, bo ubrania te mają również właściwości hamujące rozwój mikroorganizmów. Technologia ta znalazła również zastosowanie do różnych pomocniczych akcesoriów, takich jak rolety, zasłony, parasole, parawany, namioty, czyli wszystko to, co powinno skutecznie chronić przed słońcem. Oferta jest coraz większa i na pewno na tym nie koniec.

Sprawdź ofertę firmy uvkids.pl

koszulka UV dla kobiet

koszulka UV dla mężczyzn

Podsumowanie.

Ochrona przed słońcem, a szczególnie przed jego szkodliwym wpływem jest coraz bardziej aktualna i wiedzy na ten temat nigdy za wiele. Długotrwałe wystawianie się na działanie promieni słonecznych nie tylko może doprowadzić do zmniejszenia elastyczności skóry i większego ryzyka powstania zmarszczek. Zagrożenie jest znacznie większe, od poparzeń skóry, aż do głębokich uszkodzeń, w tym niezwykle groźnego nowotworu skóry jakim jest czerniak. Nic więc dziwnego, że niezmiernie ważna jest skuteczna ochrona, dlatego ciągle poszukiwane są coraz to nowsze rozwiązania.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *