Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Jeśli chcemy zadbać o stuprocentową ochronę przeciwsłoneczną naszych dzieci, warto inwestować nie tylko w dobre balsamy i preparaty ochronne, ale również dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne. Dziecięce oczy są wyjątkowo wrażliwe, a jednocześnie podatne na negatywne działanie promieni słonecznych. Tymczasem wiele uszkodzeń oka, które są możliwe w wyniku działania promieniowania UV, może w dorosłym wieku skutkować poważnymi problemami ze wzrokiem.

Dziecięce oczy są zdecydowanie bardziej wrażliwe niż oczy dorosłych. Przede wszystkim dlatego, że narząd wzroku nie jest jeszcze do końca rozwinięty – oczy kształtują się i rozwijają do wieku nastoletniego. Co więcej, dziecięca soczewka jest niemal całkowicie przezroczysta, co sprawia, że nie jest jakąkolwiek ochroną dla żadnych negatywnych czynników, na jakie narażone są dziecięce oczy. Okulary przeciwsłoneczne powinny więc być nie tylko ciekawym uzupełnieniem dziecięcego stroju, ale również ważnym elementem ochronnym, bez którego maluchy nie powinny wychodzić z domu.

Tanie rozwiązania lepiej sobie odpuścić

Wielu rodziców daje się skusić okularom, jakie znajdują na stoiskach w marketach czy na straganach w sezonie letnim. Owszem, są one bardzo ładne, często kolorowe i ozdobione bohaterami ulubionych kreskówek. Są to jednak tanie produkty, które mają niewiele wspólnego z wysoką jakością. Przede wszystkim, taka tania chińszczyzna może być wykonana z niebezpiecznych i toksycznych materiałów, które będą wchodzić w reakcję ze skórą dziecka, powodując podrażnienia czy uczulenia. Jeszcze większym problemem są szkła, które najczęściej nie posiadają żadnych filtrów. Są one jedynie przyciemnione. Niektórzy rodzice błędnie uważają, że przyciemnione szkła to takie, które zapewniają ochronę przed słońcem. W rzeczywistości jednak jest odwrotnie. Jeśli szkła nie mają filtra, a są mocno przyciemnione, to po założeniu powodują znaczne rozszerzenie się źrenicy. Wpuszcza ona wtedy do wnętrza oka o wiele więcej promieniowania niż wtedy, gdy dziecko nie ma okularów wcale. Noszenie kiepskiej jakości okularów przeciwsłonecznych może więc być sporym zagrożeniem dla dziecięcych oczu.

Ważna jakość i dobre filtry

Okulary przeciwsłoneczne dla najmłodszych to produkty, od których powinniśmy oczekiwać jak najwyższej jakości. Przede wszystkim, powinny mieć mocne i solidne szkła, które po uderzeniu nie rozsypią się w drobny mak, a jedynie zarysują. Nie będą wtedy stanowiły zagrożenia dla oczu dziecka. Ważne są również filtry UV, które powinny być jak najwyższe. W dziecięcych okularach najlepsze są filtry UV400, które zapewniają stuprocentową ochronę przed słońcem. W czasie wybierania okularów zwracajmy więc uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na informacje, jakie podaje producent. Stawiajmy też na znane i sprawdzone marki, które słyną z wysokiej jakości produktów dla najmłodszych.

Marka Babiators dla wymagających

Dobrym przykładem znanej i cenionej firmy z okularami przeciwsłonecznymi jest marka Babiators. Okularki, jakie znajdziemy w ofercie firmy, z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Mają świetnej jakości szkła, wyposażone w wysokie filtry UV. Na uwagę zasługują również wygodne, kolorowe oprawki, które dostępne są w wielu wersjach i kolorach do wyboru. W ofercie marki Babiators z pewnością znajdziemy okulary zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i dla przedszkolaków oraz dzieci w wieku szkolnym.

Wygodne, regulowane oprawki

Oprócz szkieł z wysokimi filtrami UV, dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne powinny mieć świetne oprawki, wykonane ze sprawdzonych i atestowanych materiałów. Powinny być one całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. W przypadku młodszych dzieci świetną opcją są elastyczne oprawki, które zakłada się jak opaskę na głowę. Dzięki temu okulary zawsze są na swoim miejscu nawet podczas bardzo intensywnych zabaw. Oprawki są regulowane, co sprawia, że wystarczą na dłużej – można je bowiem dopasować do głowy dziecka.

Jeśli chcemy, aby nasze pociechy miały oczy w stu procentach zabezpieczone przed słońcem, kupujmy im dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne. Nie jest to bowiem jedynie element wyglądu czy ciekawy przedmiot dla dziecka, ale przede wszystkim produkt, który ma mieć właściwości ochronne. Dobrej jakości okulary są kilka razy droższe niż najtańsze, marketowe modele. Jednak nie są to ceny, na które nie można sobie pozwolić. Zdecydowanie lepiej jest kupować produkty wysokiej jakości, zamiast w jakikolwiek sposób ryzykować zdrowiem dziecka i problemami z oczami, które mogą być nie tylko poważne, ale również niemożliwe do wyleczenia.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *