Utrzymanie floty samochodów ciężarowych

Utrzymanie floty samochodów ciężarowych w należytym stanie to bolączka każdej firmy transportowej. Składa się na to wiele czynników, wśród nich przede wszystkim: regularne przeglądy pojazdów, zakup części odpowiedniej jakości i prawidłowe użytkowanie ciężarówki przez kierowcę. Dbając w odpowiedni sposób o samochód ciężarowy, unikniemy poważnych kosztów, które przy większej flocie, mogą naprawdę przysporzyć sporych problemów.

Diagnoza

Z uwagi na intensywną eksploatację oraz gabaryty pojazdu, właściciele firm transportowych, muszą często inwestować pieniądze w wymianę części.

Kto dokonuje diagnozy? Na pierwszym etapie powinien być to kierowca ciężarówki, który spędza w niej wiele dni, miesięcy i zapewne zna ją jak własną kieszeń. Z tego powodu jest w stanie dostrzec wszelkie uchybienia, zmiany w funkcjonowaniu pojazdu. Wówczas powinien się skontaktować z osobą odpowiedzialną za naprawy ciężarówek w firmie.

Większe firmy zatrudniają mechaników, którzy odpowiadają za stan całej floty. Mniejsze, zazwyczaj jedynie współpracują z osobami, które posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w naprawie samochodów ciężarowych.

Nie powinniśmy zwlekać z naprawą przy wykryciu nawet drobnej usterki, gdyż może to doprowadzić do poważniejszych usterek i znacznie wyższych kosztów.

Zakup części do samochodów ciężarowych

Części do samochodów ciężarowych są z reguły droższe niż odpowiednio podobne do aut osobowych. Większe firmy transportowe zazwyczaj współpracują z konkretnym sklepem z częściami do ciężarówek. Takich sklepów w Polsce jest znacznie mniej niż specjalizujących się w sprzedaży części do osobówek. Istnieje możliwość zakupu w serwisie, jednak wiąże się to ze sporym wydatkiem.

Dobrym rozwiązaniem są zamienniki. Jednak muszą to być produkty o odpowiednio wysokiej jakości. Jednym z polecanych sklepów, który posiada szeroki asortyment części spełniających te normy jest Komtek: www.komtek.pl. W tym sklepie mamy do wyboru mnóstwo rozmaitych produktów, z każdej kategorii powiązanych z samochodami ciężarowymi. Kupując, mamy gwarancję, że otrzymamy solidne i trwałe części, dopasowane do naszego konkretnego modelu ciężarówki.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy zamiennik będzie produktem wysokiej jakości. Dokonujmy, więc zakupów u sprawdzonych sprzedawców, którzy cieszą się zaufaniem wśród właścicieli firm transportowych oraz kierowców samochodów ciężarowych.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *