Utrzymanie floty samochodów ciężarowych

Utrzymanie floty samochodów ciężarowych w należytym stanie to bolączka każdej firmy transportowej. Składa się na to wiele czynników, wśród nich przede wszystkim: regularne przeglądy pojazdów, zakup części odpowiedniej jakości i prawidłowe użytkowanie ciężarówki przez kierowcę. Dbając w odpowiedni sposób o samochód ciężarowy, unikniemy poważnych kosztów, które przy większej flocie, mogą naprawdę przysporzyć sporych problemów.

Diagnoza

Z uwagi na intensywną eksploatację oraz gabaryty pojazdu, właściciele firm transportowych, muszą często inwestować pieniądze w wymianę części.

Kto dokonuje diagnozy? Na pierwszym etapie powinien być to kierowca ciężarówki, który spędza w niej wiele dni, miesięcy i zapewne zna ją jak własną kieszeń. Z tego powodu jest w stanie dostrzec wszelkie uchybienia, zmiany w funkcjonowaniu pojazdu. Wówczas powinien się skontaktować z osobą odpowiedzialną za naprawy ciężarówek w firmie.

Większe firmy zatrudniają mechaników, którzy odpowiadają za stan całej floty. Mniejsze, zazwyczaj jedynie współpracują z osobami, które posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w naprawie samochodów ciężarowych.

Nie powinniśmy zwlekać z naprawą przy wykryciu nawet drobnej usterki, gdyż może to doprowadzić do poważniejszych usterek i znacznie wyższych kosztów.

Zakup części do samochodów ciężarowych

Części do samochodów ciężarowych są z reguły droższe niż odpowiednio podobne do aut osobowych. Większe firmy transportowe zazwyczaj współpracują z konkretnym sklepem z częściami do ciężarówek. Takich sklepów w Polsce jest znacznie mniej niż specjalizujących się w sprzedaży części do osobówek. Istnieje możliwość zakupu w serwisie, jednak wiąże się to ze sporym wydatkiem.

Dobrym rozwiązaniem są zamienniki. Jednak muszą to być produkty o odpowiednio wysokiej jakości. Jednym z polecanych sklepów, który posiada szeroki asortyment części spełniających te normy jest Komtek: www.komtek.pl. W tym sklepie mamy do wyboru mnóstwo rozmaitych produktów, z każdej kategorii powiązanych z samochodami ciężarowymi. Kupując, mamy gwarancję, że otrzymamy solidne i trwałe części, dopasowane do naszego konkretnego modelu ciężarówki.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy zamiennik będzie produktem wysokiej jakości. Dokonujmy, więc zakupów u sprawdzonych sprzedawców, którzy cieszą się zaufaniem wśród właścicieli firm transportowych oraz kierowców samochodów ciężarowych.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *